Ide o úver, ktorý je zabezpečený nehnuteľnosťou, pričom nemusíte dokladovať účel použitia prostriedkov poskytnutých z úveru. To znamená, že peniaze z úveru môžete použiť na čokoľvek.  Ručiť môžete akoukoľvek nehnuteľnosťou, ktorú dokonca ani nemusíte mať vo svojom vlastníctve. Takúto nehnuteľnosť môžu napríklad vlastniť vaši rodičia. Tí však musia podpísať záložné zmluvy v prospech vášho úveru. Banky akceptujú najmä dostavané nehnuteľnosti určené na bývanie.

Americké hypotéky (bezúčelové hypotéky) sa ponúkajú s nižším percentom financovania. Kým pri klasickej hypotéke by ste dostali úver aj vo výške 90 percent z hodnoty nehnuteľnosti, pri americkej hypotéke to môže byť napríklad len 70 percent.

Americkú hypotéku dostanete v porovnaní s klasickou hypotékou s vyšším úrokom a nižším LTV.

O americkú hypotéku žiadajú často klienti, ktorým nebol schválený klasický hypotekárny úver. Pripomína klasické spotrebné úvery, ale úroková sadzba je omnoho výhodnejšia ako pri klasických spotrebných úveroch. Taktiež mesačná splátka je omnoho nižšia, pretože splatnosť môže byť výnimočne až na 30 rokov. Preto sa využívajú napríklad aj na splatenie nevýhodných spotrebných úverov.

Kľúčové slová: