Odpoveď na túto otázku závisí od vašej konkrétnej situácie. Niekomu sa neoplatí ani poistenie nového vozidla, ak na ňom nejazdí a iní majú zase poistené aj desaťročné autá, pretože na nich často jazdia a potrebujú ich. Mimochodom, dostupnou alternatívou za havarijné poistenie je pripoistenie k PZP.

Ak by vám škoda na aute spôsobila veľké finančné komplikácie, pretože napríklad nemáte finančnú rezervu alebo auto využívate aj na pracovné účely a pokazené auto znamená výpadok príjmu, vtedy je havarijné poistenie dobrá voľba. Ak by vám škoda na aute nespôsobila žiadne ťažkosti, auto využívate málo, tak vtedy môže byť havarijné poistenie pre vás na zváženie.

Taktiež je dôležité rozhodnúť sa, na akú hodnotu chcete poistiť auto. Hodnota auta sa môže posudzovať podľa cien v roku výroby alebo podľa aktuálnej hodnoty, tzn. že sa zohľadní vek a stav vozidla.

Ešte treba dodať, že väčšina poisťovní má obmedzený vek vozidla, do ktorého poisťuje. Ten sa pohybuje okolo ôsmich rokov, ale sú poisťovne, kde viete poistiť aj staršie auto.

Nie na každé ojazdené auto získate havarijné poistenie. Problém môžete mať so staršími vozidlami.